KLASYCZNE DANIA
W NOWOCZESNYM WYDANIU
W SAMYM SERCU
ZABYTKOWEGO PARKU
ROZSMAKUJ SIĘ
W SPOKOJU

Zarezerwuj pobyt

O nas

Port Sołacz

W najpiękniejszym parku Poznania, w ponad stuletnim, pieczołowicie zrewitalizowanym, zabytkowym budynku czeka na Ciebie wyjątkowe miejsce, w którym spróbujesz znakomitych potraw serwowanych w tutejszej restauracji i odpoczniesz w jednym z niezwykłych apartamentów. Nasz obiekt mieści się w ścisłym sąsiedztwie centrum Poznania i jest znakomicie z nim skomunikowany, ale otaczająca go natura sprawi, że poczujesz się tutaj zrelaksowany i odprężony, zupełnie jak na sielskim obrazie Moneta.

Miejsce

“Chodźmy się sołaczyć” rozbrzmiewały nagłówki gazet sprzed ponad stu lat, bo rzeczywiście, w Parku Sołackim tętniło życie i spędzało się czas jak nie na spacerze, to w restauracji. Poznaniaków przyciągała swobodna atmosfera i liczne wydarzenia kulturalne czy muzyczne. Budynek, w którym teraz mieści się Port Sołacz, wybudowano na Wystawę Wschodnioniemiecką, która odbywała się na terenie dzisiejszych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mieściła się w nim wówczas winiarnia, więc idealnie sprawdził się jako lokal gastronomiczny. Przeniesiono go w 1912 roku do Parku Sołackiego i przez ponad sto lat restauracja działała pod różnymi szyldami, ale zawsze był to jeden z bardziej znanych lokali w mieście.

Projekt architektoniczny: EV Architects

Menu
Menu
Menu
ZAKWATEROWANIE & KOMFORT

HOTEL

Port Sołacz dysponuje dziesięcioma dwuosobowymi pokojami Standard i Deluxe. Jasne, minimalistyczne wnętrza zostały zaprojektowane tak, byś czuł się w nich zrelaksowany i odprężony. Meble to autorskie projekty, wykonane specjalnie dla naszego obiektu. Każdy pokój ma osobną łazienkę, jest w pełni wyposażony, z klimatyzacją i bezprzewodowym internetem.

Hotel&Restauracja Port Sołacz  stanowią część parkowego krajobrazu. W trosce o Państwa komfort, jak i poszanowanie otaczającej przyrody, zainstalowaliśmy na naszym parkingu stacje ładowania do samochodów elektrycznych

Rezerwacje: hotel@portsolacz.pl, lub pod nr 696 102 225.

Sprawdź
Sprawdź

Oferty specjalne

Kontakt

Rezerwacje / recepcja:
restauracja@portsolacz.pl
tel. +48 696 102 225

Godziny otwarcia

Restauracja:

poniedziałek: nieczynne

wtorek, środa, czwartek: 8.00 – 21.00

piątek, sobota: 8.00 – 22.00

niedziela: 8.00 – 19.00